Základy akadémie – duchovný rozvoj – O duchoch

duch

Myslím si, že táto téma je dosť vďačná na čítanie nakoľko o duchoch už bolo toho toľko napísané a povedané, že už by sme mali všetko vedieť. A predsa je tu niečo, čo možno neviete.

V prvom rade by som vás poprosil odložiť všetko to, čo ste už o duchoch čítali a počuli. Prečo? Nuž, neviem, z ktorých zdrojov ste čerpali, ale podľa toho, čo na túto tému niekedy počúvam ja, po svete koluje stále veľa skreslených a nepresných informácií. Skúsme sa teda preniesť z rozprávok o vlkodlakoch a zombíkoch a povedať si niečo o tom, čo podmieňuje, aby sa dokázal duch zjaviť v určitom priestore a prečo to vôbec robí.

Takisto Vás chcem poprosiť o niečo možno pre niektorých nemožné, ale skúsme to… Odložte teraz predstavu neba a pekla z pohľadu toho, že jedno je miesto, niekde medzi oblakmi, kde pobehujú veselí anjelikovia a druhé miesto, kde rohatí čerti varia nejakú gulášovú polievku v kotloch a zjavne im tam nefunguje klimatizačný systém. Je veľmi potrebné v ďalšom napredovaní pochopiť, že pre určité náboženské doktríny, ktoré pomohli ľudstvu v rozvoji určitého duchovna a morálky, bolo potrebné zjednodušene vysvetliť určité deje alebo situácie na archetypoch, a nie je nič jednoduchšie ako bijúce sa extrémy vo forme bieleho a čierneho sveta. Podobne ako tu na Zemi, tak asi aj v rámci tohto princípu tušíte, že podobne aj vo vesmíre existuje viacero foriem bytia a nie sú len dve rasy, ktoré navzájom medzi sebou vedú vojnu. Vo vesmíre je mnoho foriem existencie – bytostí a svetov, ktoré sú tak rozmanité, že ak sa chceme aspoň trochu priblížiť k realite, musíme zabudnúť na doteraz-zaužívané stereotypy a zjednodušené výklady.

Pre pochopenie ducha vás teraz možno sklamem, že sa venujeme len určitej limitovanej forme bytia aj keď pre mnohých sú duchovia vlastne všetko v mágii. Tu by som rád spomenul, že pri výklade možností existencie bytostí je dôležité pochopiť ich rozmanitosť nielen z dôvodu toho, aby sme vedeli aký je ten svet pestrofarebný ale aj aby sme vedeli uchopiť tieto základy náuky a použiť v praxi. Preto je potrebné rozoznávať, čo sú jednotlivé programy, elementály, čo sú určité odrazy minulosti v priestore, kedy sa pozeráme na astrálnu projekciu reálnej bytosti, kedy je pred nami naozaj bytosť z iného sveta, ktorá sem nepatrí a kedy je to tzv. “duch”, ktorý tu zostal blúdiť.

Čiže keď odčleníme všetko to, čo som vymenoval a zameriame sa len na tú časť, kde chceme spoznať manifestáciu ducha ako odrazu bytosti, ktorá žila v tomto priestore a prešla procesom smrti, budeme schopní bližšie pochopiť príčinu tohto javu.

Skúsme si uvedomiť, čo vlastne tí duchovia sú a prečo sa tu vyskytujú, keď pre duchov predsa musí byť niekde nejaké miesto, kde majú vlastný kľud a pokoj.

Pri finálnej fáze procesu zomierania sa začnú postupne uvoľňovať jednotlivé telá od fyzického a postupne zanikať – respektíve uvoľňovať do priestoru. Myslí sa tu teraz telo éterické, aurické a astrálne. (ak ste preskočili kapitolu o štruktúre a rozdelení ľudského tela – nájdete ju na: http://therion.sk/1417-2/)

Telo duchovné – čiže náš tzv. duch – odchádza do určitého miesta, ktoré spája náš svet so svetom mŕtvych, mnohí toto spojovacie miesto nazývajú aj ako svetelný tunel, kde ďalej pokračuje podľa svojej cesty do paralelného sveta, odkiaľ pôvodne tento duch prišiel. Ak sa však do tohto sveta nedostane, blúdi v astrále, kde pri určitom naladení dokáže pôsobiť aj do fyzického sveta. Tu sa stáva, že niekde vidíme ducha, ktorý už dávno mal byť mimo tohto fyzického sveta ale stále tu „straší“. Preto sú mi blízke a chápem príčinu určitých učení, ktoré sa nás snažia “odlepiť” od akýchkoľvek závislostí.

Predstavte si nešťastnú matku, ktorej zomrelo dieťa a tá sa ho snaží tak silno držať stále pri sebe v spomienkach – neustálym myslením a doslova „nepripustením si“ situácie, že duša tohto dieťaťa ako substancia ducha má už putovať inde, doslova túto dušu ďalej nepustí a tá sa postupne usadí v nej, čo sa začne postupne odrážať na psychike a zdraví matky, ktorá tento stav dokáže udržať len dočasne a potom spolu s dušou dieťaťa odchádza do tunela, kde sa pre tieto duše končí spoločná cesta – teda aspoň na chvíľu, pokiaľ sa znovu stretnú v ďalších životoch a v iných situáciách podľa vesmírneho rádu – ak im je to teda určené.

Niekedy stačí ísť do oveľa jednoduchších situácií, kde si môžete predstaviť človeka, ktorý tak silno lipne na peniazoch a svojom bohatstve, že po smrti jednoducho nepripustí, že jeho cesta tu skončila a je čas sa posunúť inde a on ako “duch” tu bude blúdiť a dajme tomu „strážiť“ poklad, ktorý nahonobil ale už nedokáže uchopiť.

Preto pri väčšine magických zásahov je potrebné proti duchovi nie bojovať ale skôr mu ukázať cestu von. Toto sa samozrejme ľahko píše, situácie sú už rôzne pretože možností pôsobenia je naozaj mnoho a niekedy si vyžadujú naozaj veľmi profesionálnu prácu skúseného mága, pretože v prípade silného ducha s jasným programom, može poškodený jedinec alebo aj mág samotný dopadnúť veľmi zle.

Pri učencoch, ktorí začínajú s ezoterickou praxou je tiež vhodné poznamenať, že niekedy vidia duchov aj tam, kde praske staré drevo v priebehu pučania, alebo niekde zaveje vánok pretože okno vo vedľajšej miestosti je otvorené. Preto treba dbať na to, naozaj vedieť rozlišovať, kde pôsobia sily iných svetov, ktoré mnohokrát ani len nezaznamenáte a kde to hraničí s predstavivosťou človeka, ktorý práve videl horor a teraz vidí ducha aj tam, kde nič nie je.

V prípade ak nájdete reálne pôsobenie ducha alebo iných svetov, nepúšťajte sa do vlastných riešení a komunikácie, väčšinou to nemusí dopadnúť najlepšie a prosím, hlavne neútočte. Ak by tam v tom čase a priestore naozaj niečo bolo, je dosť pravdepodobné, že je to silnejšie ako vy a má určitú výhodu oproti vám – nemá fyzické telo s nervovou sústavou, orgánmi a podobne, na ktoré dokáže pôsobiť veľmi presne a nemilosrdne. V prípade ak ste aj mág, ktorý už má ako-takú silu a chce si ju skalopevne aj dokázať – takisto neviete, ak naozaj niečo nasrdíte, či sa nevráti s celou armádou a potom je niekedy náprava už naozaj v rukách profesionálov, ktorí sa niekedy divia, čo dokáže vyvolať aj taký polo-amatér začiatočník.

Pre nás všetkých je stále potrebné mať na pamäti, že v každom svete aj v rámci ich prelínania musí platiť určitá univerzálna rovnováha. Ak sa snažíte zo sveta mŕtvych dostať ducha do tohto sveta, aby ste sa dozvedeli, čo tu pre vás zanechal, alebo len tak pre zábavu, či to naozaj funguje, musíte rátať s neblahými následkami vo väčšine prípradov rýchlymi a fatálnymi. Ak budete poznať jednotlivé univerzálne zákony a ich aj dodržiavať, zároveň iným bytostiam a svetom prejavovať úctu a rešpekt, budú sa pred vami otvárať nové a nové dvere poznania. Ak však porušíte jeden z hlavných zákonov alebo sa dostanete, či už vedome alebo nie, do sporu s inými bytosťami a svetmi, vaše učenie môže byť predčasne ukončené a vy dostávate lekciu, ktorú si možno rýchlejšie ako je pre vás milé, odnášate preč spolu s týmto životom samotným.

2 Comments

  1. DemiurgeDemiurge

    Ja som raz mala doma ducha, nebolo to príjemné… ale potom sám odišiel. Asi ma len prišiel pozrieť, ako sa mám 😉

  2. MacrosMacros

    A možno bolo za tým aj niečo viac. Možno sa niekto takto lúčil.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *