Smrť doterajšieho “ja”

nove ja

Ako dosiahnuť stav vyššieho JA? Ako si ho uvedomiť a ako ho vedieť využiť? Ako sa dotknúť možnosti zažiť stav, o ktorom píšu múdre knihy a o čom snívajú mnohí učenci?

Hľadajte vždy na konci – aj v tomto prípade tomu nebude inak. Čo zostane po fyzickej smrti? Vaše pravé, vnútorné JA – duša, ktorá je nesmrtelná. Takže áno – odpoveďou na to, ako spoznat svoje vnútro, je smrť, avšak na to, aby ste zažili svoje JA, musí zomrieť len vaše doterajšie mysliace a konajúce ja.

O smrti sme sa tu už okrajovo zmienili. Ak by ste sa chceli dozvedieť a naučiť viac, odporúčam kolegu Macrosa, ktorý je v tejto problematike viac než doma a pozornému čitateľovi určite neušiel nejeden jeho článok.

Teraz tu ale nebudem rozoberať smrť fyzickú a prechod do inej formy bytia ale teda ako som už spomenul – smrť nášho “ja”. V prvom rade je potrebné zistiť, čo to naše JA a ja naozaj je – a zároveň to môže byť aj tá najťažšia úloha spolu s tým toto druhé (pre nás však prvé alebo vnútorné) JA aj prijať.

Buď ste si prešli transformáciou svojho bytia aj v inej ako čisto fyzickej a duševnej zložky v zmysle “myslím, teda som”, alebo je táto téma pre vás nová a bez tréningu a zažitia na vlastnej koži, to bude pre vás len určitou informáciou, ktorá čaká na zrealizovanie niekde v čase budúco-ďalekom.

Každopádne, uvedomte si, že vaše myslenie je zahalené určitým rúškom alebo oponou a najlepšie na tom je, že vy tú oponu ani nevidíte. Prebudenie svojho vnútorného ja môžem zobraziť pri opise kvitnutia kvetu lotosa alebo ruže, alebo romantickým vyjadrením zrodenie sa slobodného motýľa z húsenice ale ja to prirovnám k jednému vtipu. Je to niečo ako keď máte motorovú pílu a vy s ňou vypílite už tri stromy (aj keď stromy sú pre mňa aspoň tak dôležité ako ľudia – takže poprosím sadiť ale nepíliť!). Ste patrične unavení a v tom príde niekto druhý a tú pílu aj naštartuje a vy sa divíte, čo je to za zvuk.

Podobne je to aj v myslení, môžete teraz používať svoju kapacitu mozgu na 4-5% ale keď sa zapne vaša vnútorná zložka, odrazu začnete fungovať x-násobne viac. To znamená, že začnete používať vyššie formy vedomia a vnímať viac informácií zo zdrojov, ktoré vám doteraz boli nedostupné – ako napríklad mimozmyslová komunikácia, astrál / paralelné svety alebo aj kolektívne vedomie (akáša). Budete tiež vedieť spracovávať a vyhodnocovať tieto informácie rýchlosťou svetla, pretože sa do procesu rozhodovania nezapája len vedomá racionálna zložka ale aj podvedomá resp. nadvedomá, ktorá zahŕňa techniky a spôsoby, ktoré sú “rácio” svetu nedostupné. Taktiež sa bádateľ pravdy, ktorý chce ísť za hranice bežného ľudského myslenia, dokáže sústrediť na vlasté myšlienkové pochody ako aj systém riadenia tela, takže sa dokáže sám liečiť alebo zmeniť spôsob myslenia a zaužívaných spôsobov, veľakrát kontraproduktívnych.

Ako sa teda dostať na vyššie úrovne vnímania a myslenia? Začiatok spočíva v odstránení vašeho doterajšieho spôsobu vnímania samého seba. Je dôležité pochopiť, čo je vaše ego a aké spôsoby a techniky využíva na to, aby ste vy (alebo ono) dominovali vo svete chaosu a neistoty. Ego je veľmi potrebné pri samotnom prežití pretože sa neustále stará o to, aby ste vy ako jedinec stoj-čo-stoj prežili a ideálne v tej napohodlnejšej a najlepšej situácii v porovaní s ostatnými okolo vás.

Ego je však zároveň aj zabiják číslo jeden, čo sa týka posunutia vašich hraníc poznania, pretože keď vy začnete ovládať svoje ego, stratí nad vami kontrolu. Techniky dočasného blokovania ega alebo posunutie sa na inú úroveň vedomia a využití svojho vnútra budeme postupne preberať v akadémii.

Prvým dôležitým krokom je však jeho uvedomenie si v každodennej realite. Skúste si vždy v každej situácii keď nad vami začne vaše ego brať kontrolu, uvedomiť, že sa toto deje. Vždy, keď vás naštve kolega, keď vás vytočí žena, keď sa sami naštvete, že ste neurobili to alebo urobili ono. V tom danom momente na chvíľu zastaňte a začnite hľadať zdroj svojho nešťastia alebo emócií nasrdenosti. Kto alebo čo sa hnevá? Ktorá zložka vášho ja? Prečo je to pre ňu také dôležité? Tiež si pozrite ako sa mení váš vonkajší vzhľad a fungovanie tela – ste celý červený, trasú sa vám ruky, máte zrýchlený tep a dýchanie, päste zovreté a akoby vás niečo tlačilo na hrudi. Skúste si vtedy uvedomiť, či ste to naozaj vy, kto sa hnevá a kto bojuje alebo je to len určitá vonkajšia zložka. Ako často viete, tak analyzujte a bádajte. Spoznanie je základom posunutia sa vpred.

V tomto kroku je tiež potrebné začať spoznávať vaše súčasné vonkajšie ja a vaše myšlienkové pochody. Skúste do tohto zakomponovať cvičenie o pozorovaní vlastných myšlienok a spoznaní mysle: http://therion.sk/akademia-dusevny-rozvoj-spoznanie-vlastnej-mysle/
Viem, že toto všetko je veľmi potrebné k poznaniu – nemusíte sa báť, že to všetko stratíte. Áno – postupne to budeme meniť, odstraňovať určité prvky a postupne sa pred vami bude otvárať opona, za ktorou vás čaká vaše JA.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *