Prázdninový pokec – téma č.1 – Chudnutie

Milí čitatelia stránok Therionu a denných či týždenných tarotových výkladov,

nastal letný a prázdninový čas a my sme sa rozhodli, že si  spríjemníme leto niečím iným a tak si oddýchneme od výkladov, predpovedí  či doporučení.

Každý týždeň si na základe Vašich podnetov zvolíme jednu tému, niečo, s čím sami bojujete, s čím si neviete dať rady, alebo Vás to len zaujíma a budeme spoločne hľadať riešenia a odpovede, alebo si len vymieňať skúsenosti a názory.

Keďže toto je úplne prvý týždeň, dovolím si vybrať tému sama. Je to niečo, čo sa ma v poslednej dobe až priveľmi týka, niečo, čím sa dosť veľa zaoberám. Témou teda je chudnutie a všetko s ním spojené J. Predovšetkým je asi potrebné sa postaviť pred zrkadlo, samozrejme bez oblečenia a pozrieť sa na svoje telo. Čo Vám prekáža, čo sa Vám nepáči, ale aj naopak, za čo ste vďační a čo sa Vám na sebe páči alebo dokonca aj obdivujete.Ak ste ako ja, tak určite na sebe tých pozitívnych vecí nájdete oveľa menej ako tých negatívnych…čo v niektorých prípadoch ani nemusí byť pravdou, no naša prehnaná kritickosť nám nedovolí vidieť veci jasne a s nadhľadom.

V tejto chvíli je potrebné uvedomiť si,  že čím viac s tým budete bojovať, tým väčšiu dôležitosť tomu prikladáte a teda to vlastne posilňujete. Lenže ako sa vysporiadať s radami typu „prijmi sa taká, aká si“, o ktorých všetky vieme, že sú len teóriou a uviesť ich reálne do praxe nie je také jednoduché? Ja sama za seba hovorím, že sa mám dostatočne rada a dokážem sa prijať taká, aká som, ale…. Ako to, že prijať svoje charakterové vlastnosti dokážem, ale to ako momentálne vyzerám, moje telo prijať proste neviem…

Koncom augusta ma čaká veľká udalosť, svadba mojej dcéry, na ktorú sa veľmi teším, ibaže keď som si začala hľadať a skúšať šaty,zistila som,že ani jedny neboli dobre ušité alebo bola nekvalitná látka, zlý strih,atď.,. ale to asi poznáte J. Nakoniec som musela uznať, že šaty v tom boli nevinne a roky sedavej práce sa proste prejavili aj na mojom fyzickom tele. Úprimne v tomto momente pochopenia, mi bolo úplne jedno ako veľmi som duchovne vyspelá  alebo vzdelaná či uvedomelá.  Nechcem tu teraz rozoberať a hľadať príčiny mojej nespokojnosti,  pretože to mi nepomôže schudnúť a spevniť telo. Chcem sa s Vami podeliť o svoje skúsenosti a poznatky v oblasti nespokojnosti so svojím výzorom, teda s telom.  Zabudnite na všetko, čo ste doteraz na túto tému čítali. Prečo ? Nuž pretože nikdy nebudete mať telo modelky a hľadaním príčin nespokojnostibalebo toho, že máte nejaké to kilo navyše dosiahnete len jednu vec a to, že znovu len o niečo priberiete, pretože to živíte svojou energiou, pretože to neustále rozoberáte a sťažujete sa.

Takže asi preto je potrebné, ba priam najdôležitejšie sa s daným stavom proste zmieriť, prestať bojovať a zobrať to tak ako to je. Čo samozrejme neznamená, že to budete akceptovať a tolerovať alebo, že sa vzdáte. Iba tu a teraz prijmem fakt, že to nezmením, tak ako nezmením ani ten moment začiatku priberania a ani neovplyvním faktory, ktoré sú za to spoluzodpovedné. Takže mám telo také, aké mám a prijmem to ako skutočnosť. Nie porazenecky, iba zoberiem fakty a sebakriticky ich vyhodnotím. Ono to zasa nie je až také jednoduché, ale nie nemožné .

Princíp spočíva v tom, že ak s niečím nie som spokojná a nemôžem to zmeniť, prestanem sa jednoducho zaoberať minulosťou a hľadať kedy a prečo sa tak stalo a čo je toho príčinou,  ale prijmem to, čo je teraz, tak ako to je.

V mojom prípade, prvý pohľad na samú seba do zrkadla navodil pocity sklamania a zdesenia, sprevádzané myšlienkami „jejda, to kto je“ a „no ty ale vyzeráš“. No snažím sa oprostiť od prehnanej kritickosti a tentoraz sa na seba pozriem úprimne a otvorene, čo mi dáva možnosť vidieť, že v podstate nemám kilá navyše, len sú proste zle rozmiestnené (vek neoklamem J) a svaly si asi zobrali dovolenku. Taká je moja skutočnosť. Toto mám prijať.

Ak budete k sebe úprimní  a vnútorne toto dokážete prijať,  okamžite sa stane jedna vec, a to, že sa uvoľní energia, ktorú ste potrebovali na prehnanú sebakritiku a hľadanie riešení ako sú diéty, príčiny, atď.

Druhá vec, ktorá bude nasledovať je, že Vám zostane čas aj energia na hľadanietoho správneho a reálneho riešenia. Ono totiž ak niečo akceptujem, neznamená to, že s tým súhlasím alebo, že to tolerujem. Ide  iba o ten moment prijatia toho, čo je tu a teraz.

Ešte jedna dôležitá vec, nepochybujem, že nejakou diétou, alebo úpravou stravy je možné dosiahnuť želaný výsledok, ibaže na ako dlho? A ja chcem ten výsledok na celý život, preto je dôležité zmeniť celé myslenie a životný štýl.

 

Aj keď sa tento článok týka nespokojnosti s tým ako vyzerá moje telo, v podstate ide o spôsob, ako sa naučiť vyrovnávať so všetkými problémami, ktoré v živote máte.  Princíp teda  spočíva v tom, naučiť sa prijímať veci také aké sú, bez snahy hľadania príčin tohto stavu. Treba si uvedomiť, že minulosť už nezmeníte a stavať so do role obete, ktorej bolo ublížené, nič nevyrieši.

To, že situáciu prijmete takú, akou je, neznamená, že s ňou súhlasíte. Ak máte zlú prácu, nepríjemného kolegu, škaredé auto, málo peňazí atd. Zoberte to ako fakt, tak to proste je, to neznamen,á že to nemáte chcieť zmeniť. Iba to najskôr prijmite a potom sa vám ponúknu aj riešenia danej situácie.

 

Pokračovanie v stredu….

 

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *