Otázky a Odpovede I. – Markus

markus

Otázky a odpovede – Markus

  1. Vravíš, že každý z nás je napojený na sily univerza, ale je len málo tých, ktorí im aj rozumejú a vedia ich využiť. Ako môžeme teda tieto sily pochopiť a porozumieť im?

Každý, kto sa vydal na duchovnú cestu by si mal uvedomiť, že je súčasťou univerza – vesmír nie je nad nami – my sme v ňom. A neskôr možno niektorí budete môcť spoznať, že dokonca aj v každej našej bunke sa ukrýva samotné univerzum. Preto ak začnete spoznávať seba, začnete chápať aj vesmír samotný a mimochodom – platí to aj naopak 😉

 

  1. Venuješ sa astrálnemu cestovaniu. Určite súhlasíš s tým, že každý človek dokáže takto cestovať. No problém je, že väčšina z nás o tom ani nevie, neuvedomuje si to. Máš pre ľudí, ktorých táto téma zaujíma nejaké rady alebo postupy ako si to pomaly začať uvedomovať?

Možnosť máme každý avšak je mnoho vecí, ktoré nám v tom bránia. Je to ako s autom, každý z nás má možnosť vojsť do auta a naučiť sa ho aj riadiť. Mnohí z nás však kvôli rýchlosti života alebo skôr kvôli iným prioritám toto auto ani nevidia. Je však mnoho takých, ktorí síce auto videli ale kvôli strachu sa do neho neodvážia vojsť, potom sú tu tí, čo by aj vedeli šoférovať, ale tak nerobia pretože nepoznajú pravidlá cestnej premávky a podobne. V prvom rade je potrebné sa naučiť uvoľniť myseľ od každodenných problémov a strachu, ostatné už príde samé.

 

  1. Najväčším nepriateľom sme sami sebe. Ty ako učiteľ máš určite mnoho rád pre ľudí, ktorí chcú na sebe pracovať. Moja otázka znie, čo je podľa teba to najdôležitejšie, ten prvý krok, ten základný kameň, na ktorom sa dá ďalej stavať?

Prvý krok je prekonať strach. Ak dokážete byť sami so sebou v jednej miestnosti bez toho, aby ste mysleli na každodenné problémy alebo mali nutkanie si zapnúť televízor, internet alebo akokoľvek rozptýliť svoju myseľ – len aby ste nemohli spoznať seba, urobili ste prvý podstatný krok. Čo vlastne znamená učenie? Je to napredovanie do neznáma, spoznávanie niečoho, čo nás dokáže vyhodiť zo sveta, ktorý tak perfektne poznáme. A to je pre naše ego a pohodlie nepredstaviteľné. Buď teda podľahnete pokušeniu začať spoznávať pravdu a vykročíte smelo vpred, alebo sa jej budete vyhýbať, často aj klamaním samých seba. Čiže základným stavebným kameňom je začať spoznávať samého seba – a je to zároveň asi aj to najťažšie, čo vás môže stretnúť pretože spoznať pravdu, nemusí byť vždy len príjemná záležitosť.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *