Markus – Začiatok, ktorý nemá koniec

oko

Sadol som si do kresla a ruky si položil na oči. Nedokázal som zastaviť slzy, ktoré mi stekali dolu tvárou. Srdce mi zvieralo hruď a bolesť z neho sa šírila celým mojím vnútrom. Bolesť duše nemala konca kraja a mal som pocit, že mi už musí rozorvať srdce na tisíce malých kúskov, ktoré sa rozletia do okolia. Úľava neprichádzala a bolesť sa sústreďovala čoraz bližšie k vnútru a zintenzívňovala svoju pálivú žiaru beznádeje a smútku.

O chvíľu som sa upokojil a začal premýšľať. Život, ktorý som tak miloval, sa pre mňa stal príťažou a prial som si, aby moja cesta čo najskôr skončila. Prečo tomu tak bolo? Sám neviem, vnímal som, že som ostal sám a cítil som sa tak zbytočný a bezvýznamný. Vedel som, že som sem na Zem prišiel s nejakou úlohou, ale túto som nedokázal uchopiť. Nedokázal som vidieť svoju cestu, napriek tomu som však neprestával kráčať.

Začal som rozmýšľať o svojom živote, o jeho význame. Rozmýšľal som o tom, prečo som tu a kam smerujem. Uvedomil som si, že cesta srdca je pre mňa čoraz viac neuchopiteľnejšia. Čím viac som rozmýšľal nad riešením, tým viac sa moje vnútro vzďaľovalo tomu, aby som ho dokázal počuť, vnímať a pochopiť.”

Po určitom čase som čítal tieto riadky a vedel som, že som prešiel dosť významnú časť svojej cesty. Čo sa však udialo medzitým? Čo som si uvedomil, čo som dovtedy nevidel a nepoznal?

Odpoveď nebola jednoznačná, ale veľmi mi k tomu prispelo poznanie. Pochopenie vlastnej cesty i spoznania cesty iných. Uvedomenie si samého seba vedie k neuveriteľnému prebudeniu. Máte pocit, že doteraz ste existovali len v nejakom hibernujúcom stave a odrazu začnete dýchať z plných pľúc. Zaujímavé je, že spoznávame zloženie a život planét a súhvezdí, ktoré sa od nás nachádzajú miliardy svetelných rokov, ale stále nedokážeme popísať javy a fungovanie toho, čo máme relatívne na dosah – nás samých.

Cesta dovnútra vedie totižto k odloženiu doterajšieho vnímania a k pochopeniu možností, ktoré máte neustále pri sebe. Je to Vaše vedomie, ktoré dokážete transformovať k novému mysleniu a poznaniu.

Keď pochopíte, že ste to Vy, kto dokáže pretvárať realitu, budete si svoje myšlienky a myslenie zároveň viac vážiť. Budete lepšie chápať prepojenosť všetkého so všetkým a tiež zistíte, že práca s rôznymi formami vedomia je práve cestou preniknutia do tajov mágie, astrálneho cestovania, liečiteľstva alebo jednoducho objavenia svojho pravého ja.

Pochopenie, že na začiatku všetkého živého aj mŕtveho je práve myšlienka, je pochopením neskutočných možností, ktoré sa pred nami práve týmto zistením otvárajú.

Myšlienka nemá hranice, nemá prekážky a konečné obmedzenia, obmedzenou je len sila, akou v danú myšlienku veríme a energia, ktorou ju vieme posilniť. Ak však prekonáme tieto limity, odrazu dokážeme aj nemožné.

1 Komentáre

  1. Faust

    Čo je to, čo dokážem myšlienkou? Ako si overím silu myšlienky?
    V úvode si písal o tom, že si plakal. A potom myšlienky to zmenili na silu? V čom spočíva tá sila?

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *