Ašarat – Päť ciest – Pochopenie prvé

Päť ciest. Len dve slová.
Ale koľko tajomstiev sa za nimi môže skrývať? Čo znamená v osude človeka päť ciest? Pri narodení máme niektoré naše dráhy už zrejme predurčené. Môžeme však pripustiť aj možnosť, že v úplnom úvode pri narodení, to nemusí byť presne päť ciest. Niekedy to môže byť len jedna cesta a postupne človeku pribúdajú nové a nové možnosti. A práve tieto neviditeľné cesty nám predznamenávajú to, ako sa náš život bude vyvíjať.

Tieto cesty sú „osudom“ dané pri narodení človeka. Niekedy môžu byť neviditeľné, nejasné, alebo inokedy, ako sa zvykne hovoriť, sudičky už pri narodení môžu predurčiť, čo nás v živote neminie. Človek sa inkarnuje do fyzického sveta s určitým programom toho, čo by malo byť naplnením daného života. Mnohí tvrdia, že sa narodíme preto, aby sme si splatili karmu z predchádzajúceho života, naplnili svoj osud a mohli postúpiť ďalej.

Jeden fakt nám však ostáva nemenný – kvôli niečomu na tento svet prichádzame. Kvôli niečomu sa narodíme práve tam a presne do takých podmienok, aby sme sa mohli osudu postaviť a buď tým životom len prejdeme navonok jednoducho, alebo s veľkými ťažkosťami. Nikto skutočne nevidí do duše človeka, aj keby s ním prežil väčšinu svojho života. Kvalitu toho, ako svoj život prežijeme, nepredurčujú len fyzické okolnosti a vplyvy, ale aj naše vnútorné prežívanie. Toto sa totiž odzrkadľuje v hĺbke našej duše a nemusí korešpondovať s tým, akú tvár svetu ukazujeme, či už je to tvár plná radosti, alebo tvár plná smútku a bolesti.

Každopádne je to v prvom rade na nás samých, ako svoj osud ovplyvníme, ako sa náš život bude vyvíjať. Či len mechanicky pôjde podľa určenej cesty, alebo si zvolíme inú cestu a pokúsime sa niečo vo svojom živote zmeniť. Často budeme musieť čeliť prekážkam a výzvam bez toho, aby sme tušili, že sme na rozhraní a že práve daný moment určuje, či sa vyberieme na inú cestu, alebo budeme proste kráčať bez toho, aby sme sa zamýšľali a necháme sa viesť prúdom.

 

 

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *