Akadémia – Meditácia

Meditation

Už dávnejšie, keď meditácia začala byť v móde, som si preložil nohy do tureckého sedu, sadol na podlahu s vyrovnanou chrbticou, zatvoril som oči a začal som meditovať. Aspoň vtedy som to tak nazýval. Išlo mi to super, pretože myšlienky som nemal skoro žiadne, bolo to také príjemné ticho a pokoj, a všetko začalo ustupovať do pozadia a ja som zažil osvietenie.

Tak asi takto nejako som to vnímal a zrejme je vám asi jasné, že teraz po cca. 20 rokoch od tohto počinu sa nad tým už len v tichu usmievam, ale každý z nás nejako začínal.

Vtedy som vlastne ešte ani netušil, na čo mi to všetko bude a ani to, že možno som vtedy síce na chvíľu stlmil prúd myšlienok, ale bol to vlastne len taký malý klam. Hneď som si myslel, že na druhý deň to bude ešte hlbšie a úžasnejšie, to som však pochopil, že od meditácie mám ešte veľmi ďaleko, nakoľko mi v hlave hučali všetky možné udalosti z celého dňa, všetky možné analýzy o tom, čo treba zdokonalovať a zlepšovať, potom som sa započúval do okoloidúceho auta, hudby od susedov, štekot psa, potom ma začali bolieť nohy a chrbát…

Dlho predlho mi trvalo, kým som pochopil, že umenie meditácie nespočíva v tom, aby som silou prehlušil všetky myšlienky a ovládol svoju myseľ tak, že jej nedám ani len možnosť na novú myšlienku, že silou vôle a silou sústredenia vymažem všetko dookola tak, aby som dosiahol ten vysnívaný stav blaženosti. Čím viac som tlačil na pílu, tým viac som sa vzďaloval meditácii.

Meditácia je práve naopak, ukľudnenie a stíšenie. Človeka takisto neutíšite tým, že na neho budete “revať a ziapať”, aby sa už konečne hneď a zaraz ukľudnil. Meditácia vyžaduje čas a tréning. Je to ako krotenie divokého koňa. Je potrebné ho najskôr spoznať, do najjemnejších detailov a potom pomaly ale isto, krok po kroku nasadzujete ohlávok tak, aby si to skoro ani nevšimol a bral to, ako niečo plynulé, pokojné a súčasť zladenia duší v čase.

Pri meditácii čas zaniká a ak ju praktizujete správne, viete ju využiť na mnoho užitočných vecí. Viete ňou uvoľniť a skludniť svoj mozog, ktorý je po celodennom vyťažení rozvibrovaný tak, že má zvuk motorovej píly a energia z neho srší na metre okolo vás. Pomocou meditácie viete čítať myšlienky iných ľudí, zvierat a dokonca aj stromov a kvetov. Viete pomocou nej ovplyvňovať iných a programovať udalosti tak, aby prebiehali vo váš prospech. Dokážete pomocou nej liečiť, či už seba, ako aj svojich blízkych. Dokážete takto uvoľniť aj svoje astrálne telo a zažiť neuveriteľné možnosti mimo-fyzického cestovania. Viete prejsť do iných svetov, iných dimenzií a univerzov, ktoré sú od nás aj priestorovo vzdialené na miliardy svetelných rokov. Pomocou meditácie dokážete komunikovať s bytosťami, ktoré nedokážete vidieť bežným zrakom, pomocou meditácie viete… tých možností je asi toľko, koľko je hviezd na oblohe.

Meditácia je pre mňa prostriedok, cesta – nie cieľ samotný. Ak budete pozorne sledovať akadémiu a rozvoj jednotlivých ciest, ak budete pozorne čítať a praktizovať jednotlivé techniky, ktoré tu budeme uvádzať, budete môcť takisto nazrieť do možností, ktoré vám ležia pri nohách, ktoré otvárajú váš potenciál a posúvajú vás vpred na ceste k pravde a poznaniu. Ako píšeme v našom úvode: “Cesta začne existovať v tej chvíli, keď po nej vykročíte. Vy ste tí, ktori si budujú vlastnú cestu. My sme zase tí, ktorí Vám k tomu podávajú pomocnú ruku.”

1 Komentáre

  1. DemiurgeDemiurge

    Zaujímavé, čo všetko sa dá pomocou meditácie – a za ako rýchlo sa to dá všetko zvládnuť?

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *