Akadémia – Fyzický rozvoj – Otužovanie

voda

Ak ste si už vyplnili dotazník a zistili ste, že síce napredujete v oblasti duchovna ale máte podhodnotenú oblasť fyzického rozvoja, čítajte a praktizujte pravidelne kapitoly a cvičenia práve pod Akadémiou – fyzický rozvoj.

Väčšina ľudí si myslí, že táto oblasť rozvoja je zbytočná. Možno to znie ako klišé, ale zdravie a život máte len jeden. Takisto veľa toho nenatrénujete v sociálnom, duševnom alebo duchovnom rozvoji, ak budete stále chorí a unavení. Takže ak už konečne chápeme zmysel rovnováhy, je potrebné pre jej dosiahnutie aj niečo urobiť.

Dúfam, že ste už začali aj pravidelne cvičiť a ako som už písal, päť tibeťanov link na stránku práve kvôli rozhýbaniu a stabilizácii energii tela a aktivácii čakrového systému je ideálnym začiatkom.

Prichádza zima a s ňou býva spojené riziko nádchy, prechladnutia a angíny práve kvôli zmene teplôt a tiež tomu, že sa vystavujeme zbytočnému teplu. Vo väčšine domácností na Slovensku som sa stretol s paradoxom, že ľudia pomaly nemajú na chleba, ale radiátory majú na plné obrátky, lebo keď si takí švédi vedia zaobstarať saunu, čo sme my horší? Čiže v prvom rade sa snažte zbytočne neprekurovať svoje byty a teplotu vnútri sa snažte udržiavať okolo 22’C.

Keď som už spomenul tú saunu, práve teraz je ideálny čas na návštevu sauny, samozrejme opakujem mimo vlastného bytu.

Sauna

Ak máte možnosť, tak pred vstupom do sauny ju otvorte na pár minút, aby sa vyvetral vzduch, nech nemusíte dýchať výpary z potu po predchádzajúcich účastníkov zájazdu, a keď znovu zavriete dvere, nalejte na horúce kamene trochu vody (napr. aj so saunovou esenciou – ideálne sú eukaliptus, mäta a podobne) a vypoťte zo seba maximum behom 15-20 minút. Potom si dajte studenú sprchu a ak máte možnosť, chvíľu pobudnite v studenom, ľadovom kúpeli.

Programovanie – očisťovanie (negatívne vlastnosti)

Keď ste pod sprchou alebo máte možnosť potom vodu z kúpeľa vymeniť, môžete začať s očisťovaním tela programovaním. Je to vcelku jednoduchá záležitosť, začnite si programovať, že voda z vás zmýva choroby, lenivosť, všetky negatívne vlastnosti, ktoré je dobré si individuálne vizualizovať spolu s tým, ako odchádzajú z tela spolu s vodou, ktorá ich na seba naviaže. Snažte sa vidieť tieto choroby alebo vlastnosti doslova skoro-až zhmotnené ako sa viažu na vodu a ako z vás pomocou nej odtekajú preč.

Programovanie – akumulovanie (pozitívne vlastnosti)

Voda – a špeciálne studená je tiež ideálny akumulátor energií a pre impregnovanie myšlienok je to najideálnejší živel. Čiže potom ako ste zo seba zmyli pre vás negatívne esencie (choroba, nenávisť, strach, žiarlivosť, smútok, nešťastie a pod.), môžete prestúpiť k vode, ktorá je stála – t.j. vo väčšine saunách máte pripravený malý bazén so studenou vodou. Pre skúsenejších ezoterikov stačí pár sekúnd a vodu dokážu naprogramovať prianím zdravia, úspechu, šťastia, trpezlivosti, húževnatosti a podobne. Pre začiatočníkov a menej skúsených, je dobré si kúpeľ pripraviť ešte pred samotnou vstupom do sauny. Program vo vode vydrží dlhšie, čiže, počas toho ako budete 20 minút v saune je úplne ideálna doba na to, aby vám program z vody jednoducho nevypršal.

Postup: postavte sa pri bazén – čím menší, tým lepší a priložte dlane smerom k vode, uvoľnite sa a vizualizujte si pozitívne vlastnosti a esencie a snažte sa ich predstaviť pred sebou čo najdokonalejšie. Potom pomocou energie z vašej mysle túto vizualizáciu prenesiete do vody. Dobré je programovať v prítomnom čase a nakoľko pri zmývaní – očisťovaní vodou ste používali negatívne obrazy (choroba, nenávisť, smútok a pod.), tu si predstavujete len pozitívne predstavy a takisto nenegujeme slovesá – t.j. neprogramujem štýlom: nebudem chorý – ale som zdravý.

Čiže:

  • 1. nepoužívam negácie alebo akékoľvek zápory a
  • 2. neprogramujem v budúcom čase ale v prítomnom. T.j. namiesto: budem zdravý – som zdravý

a predstavujem si ako sa telo ozdravuje a preliečuje. (Tento postup samozrejme nemusíte využívať len v spojení so saunou ale aj doma pri kúpeli, alebo dokonca takto dokážete naimpregnovať – naprogramovať vodu, ktorú máte v pohári a tú potom vypijete.) Po saune a studenom kúpeli je potrebné telo nechať odpočívať cca. 15-20 minút – tu máte možnosť nechať telo uvoľnené a napríklad skombinovať túto činnosť s cvičením z oblasti duševného rozvoja napr. o pozorovaní vlastných myšlienok: link na stránku.

Perfektne funguje aj každý deň ráno si dať najskôr teplú sprchu a potom vzápätí úplne ľadovú spolu s programovaním odtekania negatívnych vlastností alebo večer kúpeľ s programovaním pozitívnych obrazov.

Viem, že pre mnohých je táto predstava rannej studenej sprchy horšia ako mučenie, verte, že po začiatkoch, keď skúsite mierne teplú a postupne každým ďalším dňom uberáte teplotu – sa vám neskôr táto studená sprcha bude automaticky žiadať. Naozaj tým pomôžete svojmu telu nielen ohľadne zlepšenia krvného obehu a nabudením imunitného systému ale v spojení s programovaním, sa začne pozitívne meniť aj to, čo budete chcieť dosiahnuť, ak teda budete pracovať poctivo a pravidelne.

Takisto mám dobrú správu pre tých, ktorí nezvládajú v rámci Akadémie – duševný rozvoj – sústredenie sa na vlastné myšlienky. Ak sa vám často stála, že pri tomto cvičení zaspávate a toto sa vám začína stávať viac pravidlom ako výnimkou, dajte si pred cvičením studenú sprchu a budete vidieť rozdiel.

Časom takisto zistíte, že vás choroby začnú obchádzať, budete viac svieži a menej unavení a takisto sa vám začne život zlepšovať v mnohých aspektoch, keďže váš mozog začne zvládať viac ako doteraz a vaše myslenie bude jasnejšie, sústredenejšie a z lenivých hundrošov sa pomaly ale isto budú stávať úspešní, optimisticky naladení jedinci.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *