Akadémia – Duševný rozvoj – skrotenie mysle

lev sustredenie

Ďalšie cvičenie z akadémie z oblasti duševného rozvoja bude jednoduché a možno jedno z najťažších, aké ste doteraz robili. Ak máte za sebou cvičenia s rozpýtlením mysle, porozovaním svojich vlastných myšlienok a dokážete ich už nepozorovane avšak pozorne pozorovať bez toho, aby sa vaša myseľ dostala do víru týchto myšlienok s nevíťazoslávnym zaspaním, alebo bola tak nabrúsená, že tieto myšlienky nedokázala jednoducho pozorovať, ale snažila sa kontrolovať ich projekciu a chod, môžete pokračovať ďalej.

Ak ste sa ešte nedostali do tohto bodu a stále pracujete na prvom cvičení, prosím, nepokračujte ďalej, aj keď viem, že hádzať hrach o stenu môže byť v tomto význame zrejme zmysluplnejšou aktivitou. Pochopte jedno, nie sú jednoduchšie a zložitejšie cvičenia. Pre vás je potrebné vedieť, že v rámci akadémie sú všetky na rovnakom základe a je potrebné dodržovať ich postupnosť a naučiť sa ich zvládať jedno po druhom. Ak začnete preskakovať, po prvé sa tým ochabuje vaša pevná vôľa, po druhé sa učíte vyhýbať sa zodpovednosti a snažíte sa naučiť ako klamať seba samých a po tretie, sami si určujete svoje mantinely pre budúcnosť, pretože, ak zvládnete základy, budete sa môcť odraziť ktorýmkoľvek smerom. Ak však zanedbáte prípravu, dávate si sami pred seba prekážky, ktoré vám v dosť značnej miere okrešú možnosti napredovania.

Ak teda dokážete pozorovať svoje myšlienky minimálne po dobu 15-20 minút bez vášho vedomého zásahu do chodu myšlienok, alebo nevedomého stiahnutia sa do víru týchto myšlienok, môžete prejsť na nasledujúce cvičenie.

Sadnite si, zavrite si oči a dokonale uvoľnite svoje telo a svoju myseľ. Predstavte si v duchu určitý predmet a tento predmet nechajte vo svojej vedomej projekcii, čo najdlhšie bez zmeny. To znamená, predmet si vizualizujte, čo najdokonalejšie a takto si ho zafixujte. Nesmie ďalej meniť tvar, farbu, meniť sa na iný predmet, začať sa točiť alebo pohybovať a pod. Musí zostať nemenný v uchopení vášho vedomia a vašej vôle čo najdlhšie. Skúste najskôr pár minút, ideálne až do stavu 15 minút bez akejkoľvek zmeny.

Toto cvičenie ešte budeme zdokonalovať ale pre tento účel je potrebné, aby ste sa naučili pracovať so svojím vedomím tak, aby vám vaše myšlienky neurčovali bez vášho sústredenia zmeny, ktoré nechcete vo svojej práci. Na vyšších stupňoch pochopíte, čo je vlastne cieľom tohto učenia, alebo ktoré brány vám toto cvičenie neskôr pomôže otvoriť, zatiaľ len praktizujte a zbytočne sa nenechajte zahltiť úvahami a bránením sa vášho podvedomia, prečo je to pre vás tak dôležité. Urobte jeden z ďalších krokov k tomu, aby ste dokázali viac a viac držať svoje podvedomie na uzde a svojou vôľou začať meniť samých seba. Už ste len krok k tomu, aby ste na základe toho začali meniť aj svet vôkol vás a neskôr zistíte, že vaša myseľ nepozná hraníc.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *