Absurdita od Macrosa – Strata času čítaním tohto textu

c-1821845_fbf9d0c055

Čas.

Ako vnímame čas, ktorý „beží“ – plynie okolo nás všetkých a tým odkrajuje kúsok po kúsku z nášho životného času.
Čas však má aj význam v každodennom živote, lebo podľa neho sa riadi vlastne všetko. Kde a kedy máme byť, čas na jedenie, spanie, atď., by sa dalo písať a písať.

Avšak je tu aj čas práce v mágii. Sledujeme si čas na Jána, Kataríny a či Lucie. Máme čas kedy zozbierať byliny a kedy ísť na rázcestie a tam urobiť čarodejný, či magický úkon. Čas splnu mesiaca má tiež svoj význam a tí, ktorí sa ho držia, vedia presne o tom čase povedať, čo, kedy a prečo.

 

Či už chceme alebo nie, času sa nevieme proste vyhnúť a musíme ho brať do úvahy.

A ako je to s časom v našich životoch, ktorí ideme cestou, ktorou kráčam aj ja?

Nuž, myslím si, že náš čas má mnoho špecifík, ktoré sa nestretajú podľa harmonogramu toho, čo chceme a či musíme. Preto sa treba nad časom trošku zamyslieť, ale nie dlho, lebo on plynie a zrazu je všetko už aj tak minulosť.
Nad pojmom času som sa už zamýšľal a písal som o ňom už viac krát, i keď je pravdou, že nie priamo tu. Čas má mnoho podôb a jedna z nich je podoba práce mága, čarodejníka, bosoráka v realite života. Mnohí svoju prácu podmieňujú načasovaním na dobu, keď je spln či dátum, ktorý je určený ako čas na prácu s čarodejníctvom či mágiou a i bylinkami.

No my musíme pracovať aj vtedy, ak čas dátumu je úplne bežný. A je vonka nečas dážď, páliaceho slnka a či proste všedný deň, či noc. Musíme proste pracovať na mieste a v čase, ktorý sa vzápätí ocitne niekde ďaleko za nami.

 

Mnohí kolegovia sa časom riadia aj cez modernejšiu, skoro až vedu a to je Numerológia. Dokážu si čas vďaka nej vyrátať úplne presne z pohľadu presnosti načasovania práce na čarodejnom a či magickom úkone.

Ďalej je tu časový posun, keď sa mení čas na hodinkách. Na jar posúvame čas na hodinkách dopredu a v jeseň ho posúvame dozadu. A tým sa nám časom mení aj biorytmus spánku. Následne sa hádame, podľa akého času sa má konať magický úkon. Či podľa letného, či podľa zimného času. Alebo podľa času vplyvu planét?

 

Ja študentom, ktorých vediem, stále prízvukujem, že sa nedá spoliehať na čas načasovania úkonu podľa hviezd, kalendára, ročného obdobia, ani Numerológie.

Veci treba vedieť riešiť operatívne v čase, keď je to aktuálne pre dôvod, kvôli ktorému sa úkon musí udiať.

Vtedy čas totiž naberá inú formu pre toho, komu práve „uniká pomedzi prsty“. Taký človek nechce počuť o tom, že nie je správna konštelácia hviezd, alebo správny deň v kalendári na konanie úkonov.

Proste jeho čas sa stáva časom utrpenia a očakáva pomoc od okolia.

 

Kedy teda pracovať? Nuž jednoducho vtedy, keď je to časovo možné a ak sa dá, okamžite. Pracoval som na počkanie v kaviarni a či v podzemí. A musím povedať, že sa stalo aj to, že práca v kaviarni bez času na prípravu a teda na počkanie mala väčší úspech, ako práca v podzemí a časovo pripravená. Nezohral tu úlohu čas daného dňa a ani postavenie planét, ako skôr jednoducho to, ako sa zladila sila, koncentrácia a schopnosti v jednom bode času a priestoru.

 

V mágii však jestvuje ešte skutočne aj čas, ktorý je relevantný.

Že si protirečím? Možno áno a možno nie.

V mágii sú totiž dva časy. Čas, keď v jednom vieme pracovať a v druhom čase nevieme pracovať.

Tieto časy sa volajú čas hovorenia a čas mlčania.

V čase hovorenia mág pracuje, učí a koná všetko, čo treba.

V čase mlčania by mal byť nečinný a vyhýbať sa konaniu v mágii. Ak totiž koná proti sebe a svojmu času mlčania, poškodzuje seba a narúša svoj biorytmus času práce a odpočinku.

To sa v čase budúcom vypomstí!

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *