Absurdita od Macrosa – Prognostik

pseudo

Priatelia, čitatelia.
Na záver týchto absurdít, vám priblížim ešte dve stretnutia s takzvanými prevádzkovateľmi prognostickej diagnostiky. Prvé bude neškodné ponaučenie a druhé? Nuž to bude práve o hyenizme, ale veď, posúďte sami.

Myslel som, že zanikli, alebo sú len ticho? Na chodbe, kde roky sedím, prišiel jeden pán a prenajal si dve kancelárie. Ako najstarší v budove som sa sním zoznámil a opýtal sa, čo tam bude robiť. Zneistel a nakoniec povedal: „Ja nič, manželka tu bude mať psychologickú ambulanciu.“ Nuž a o týždeň tam začal pôsobiť on, ale tíško nechcel nikomu prezradiť, čo robí. Prešli mesiace a nakoniec sme sa zoznámili a pri jednej debate mi povedal: „Vieš Macros, ja som Dispozičný prognostik a mám klientelu hlavne z Maďarska, lebo na Slovensku to niektorí prehnali a pokazili nám meno.“
Nemal som náladu to nijako zvlášť rozoberať, tak som mu len povedal, že mám osobnú skúsenosť s bigotným katolíkom prognostikom. Len mávol rukou a povedal, veď toto je to!
Tu niekde by to mohlo skončiť a s Ing. Pavlom by som asi nemal žiadnu skúsenosť, keby sa o ňu nepodelil môj kolega a kamarát. A teraz krátky vstup, ako dopadol on.

„Ahoj Macros, neuveríš kde som bol! Bol som tu, za Ing. Pavlom, on je tiež ten prognostik a tak mi nedala zvedavosť, či pozná Nica a tak, že čo mi povie o mojom osude a či sa niečo zmení. No šiel som, postavil si ma chrbtom a cítil som a aj tak periférne som videl, že máva rukou. Potom čosi hatlaninou rozprával a …. „ Tu nastal obrovský smiech, pretože sa kolega nezdržal a než mohol pokračovať, sa musel utíšiť. Keď ho to prešlo, pokračoval.
„Ty, on ti mi toľko blbostí natáral, že ma podvádza žena, že on to dá do poriadku. No ja som bol ticho som mu nepovedal, že som vyše dvadsať rokov šťastne rozvedený a mám len občasné známosti. Tak neviem, čo vlastne bude dávať do poriadku. A potom mi rozprával , ako mám dotrhanú auru, nevyváženú osobnosť a“ …. . mnoho iných vecí.

Opýtal som sa: „Človeče a to si tam na čo šiel?“
„Lebo som starý somár a bol som zvedavý. No a povedz, bolo mi toto treba, za pol hodinu, čo som tam bol, som zaplatil dvesto eur. Ja som tie peniaze mohol dať hocikde inde. A on, že ešte aby som prišiel, lebo mi treba dať do poriadku osud a aj auru. No povedz Macros, nie som ja len starý somár?! Takúto hlúposť, keď sa roky rokúce venujem mágii a toto urobím, takto vyhodím peniaze!

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *