Základy akadémie – štruktúra človeka

Tela 3 fin

V ďalšom nasledovaní akadémie je potrebné spoznávať jednotlivé svety ale čo je ešte dôležitejšie – to, čo máme väčšinou stále pri sebe. Nás samých.

Spoznaj seba a spoznáš celý vesmír, spoznaj celý vesmír a spoznáš seba.

Z čoho sa vlastne skladáme? A nemyslím teraz častice, bunky, orgány a podobne. Skúsme sa na samých seba pozrieť z ezoterického hľadiska. Žijúci človek pozostáva z rôznych tiel – nielen z toho, čo vidíme voľným okom – nazývajúcim sa fyzické alebo hmotné telo aj keď to je práve dobrý začiatok nášho rozvoja a spoznávania:

1. Fyzické (hmotné) telo
Myslím, že tejto časti v tomto momente netreba dávať veľa pozornosti, nakoľko si ju dokážeme ľahko predstaviť a spoznať do každého detailu. Tu je potrebné venovať určitú pozornosť a naučiť sa spoznať signály tela, ako reaguje na jednotlivé impulzy – či už chlad, teplo, vyžarovanie energií a v neposlednom rade, ako stimulovať presné ohraničené miesta na povrchu tela – tzv. aktívne body, čím sa špeciálne zaoberá akupresúra alebo akupunktúra.

2. Éterické telo
Okolo fyzického alebo hmotného tela máme éterickú vrstvu, ktorá nám umožňuje aby fyzické telo dostalo potrebnú energiu okrem stravy a vzduchu na prežitie, je to určitá hnacia energia pre telo – niečo ako neviditeľná výživa, bez ktorej by telo začalo chradnúť až by začal hnilobný proces. Osobne rozdeľujem éterické a aurické telo, avšak niektorí ezoterici tieto telá berú ako jedno. V podstate to nie je žiadny problém, éterické telo vnímam ako energetickú štruktúru priamo napojenú na fyzické telo, ktoré je späté na ľudský magnetizmus – niečo, čo vyžarujeme do okolia. Toto éterické telo majú všetky živé bytosti a organizmy, nielen ľudia, ale aj zvieratá a dokonca aj také čerstvé jablko. Éterické telo môžete vnímať ako určitú žiaru okolo fyzického tela – zvyčajne do 10-20 cm okolo tela – väčšinou tu dokážete vnímať jednu (bielu alebo svetlú farbu).

3. Aurické telo
Jedná sa o štruktúru, ktorá je napojená na éterické telo a sú ezoterici a mágovia, ktorí dokážu túto štruktúru aj vidieť. Aurické telo obklopuje telo éterické a môžete ho vnímať farebne či už podľa čakier tela alebo emócií, ktoré sa momentálne odrážajú v tomto tele a ovyplvňujú náladu, reakcie, alebo zdravie daného človeka. Auru dokážu niektorí jedinci vnímať do priestoru okolo 1 metra od daného jedinca a väčšinou naozaj „hrá farbami“. Ak sa chcete naučiť vidieť éterické alebo aurické telo, prečítajte si návod od kolegyni Azarety: http://therion.sk/ako-vidiet-auru/

4. Astrálne telo
Okolo tohto energetického – éterického a aurického tela máme telo astrálne. Nakoľko éterické a aurické telo je možné vidieť voľným okom pri určitom šere alebo dobrom tréningu, astrálne telo dokážu určití zasvätenci vidieť len vnútorným zrakom. Na toto astrálne telo dokážete pri dobrom tréningu vplývať svojím vedomím a vysúvať ho do prostredia a pracovať s ním. To znamená, že sa takto dokážete presúvať cez astrál a vnímať v ňom jednotlivé bytosti alebo deje alebo cez tento astrál aj pôsobiť do fyzického sveta. Ak sa v tomto momente pýtate, čo to vlastne ten astrál je – berte to ako niečo, čo existuje za štvrtou dimenziou – to znamená, že prekonáva akékoľvek fyzické prejavy priestoru a času, ktorý poznáme tu na Zemi a vychádza z akášického princípu, to jest – tu sa spája všetko to, čo sa vo fyzickom svete prejavilo, čo sa práve odohráva a čo sa ďalej bude diať. Pre mňa je táto úroveň asi najbližšia a cez túto úroveň bytia astrálne pracujem či už vo dne za plného vedomia alebo v noci pri tzv. „lucídnom snívaní“. Tejto kapitole sa budem venovať zvlášť nakoľko je pre oblasť mágie alebo ezoteriky nutnou súčasťou zasvätenca.

5. Duchovné telo
Podobne ako je prepojené astrálne telo s aurickým a éterickým, takým štýlom je aj duchovné telo prepojené na astrálne. Do tela duchovného už nedokážeme priamo preniknúť naším vedomím, pôsobíme naň nepriamo cez podvedomie alebo skôr tzv. nadvedomie. Astrálne telo pôsobí vo svete astrálnom a telo duchovné pôsobí cez karmickú alebo duchovnú sféru. Je to jediné telo z tých, čo sme si vymenovali, ktoré je nesmrteľné. Pre fyzický svet platia klasické veličiny priestoru a času, pre svet astrálny platí pôsobenie, ktoré je skôr ukotvené na určitý priestor zahrňujúci všetky časové konštanty, ktoré sa “ukotvujú” na daný priestor, avšak sféra ducha alebo svet duchovný nepodlieha ani času ani priestoru.

Jediné pôsobenie, ktoré nám pomôže k lepšej predstave je pôsobenie kauzálne alebo karmické. Tento duchovný priestor obývajú bytosti, ktoré už odložili svoje astrálne telá, ktoré sa postupne rozložili a sú to pre nás takzvané “iné svety alebo sféry”, kde neplatia pravidlá nášho fyzického alebo astrálneho sveta. To, čo mnohí nazývajú život po smrti, patrí napríklad do tohto sveta ale nie je jeho jedinou súčasťou. Nebudem ďalej rozdeľovať ďalšie svety a telá. Pre našu úroveň chápania a učenia sa momentálne postačí toto rozdelenie, s ktorým budeme ďalej pracovať.

Pre našu akadémiu je potrebné spojiť si tieto jednotlivé svety a telá do štyroch rozvojových oblastí, kde ľahšie pochopíme, v ktorej rozvojovej oblasti pôsobíme na ktoré telo.

4 svety

1 Komentár

 1. johana

  dakujem fakt dobrý článok. dajú sa všetky telá vidieť ako aura?

 2. MarkusMarkus (Autor článku)

  Ahoj Johana, voľným okom sa dá vidieť samozrejme okrem fyzcikého aj éterické a aurické telo. Pri astrálnom tele je potrebné použiť vnútorný zrak, ktorý už nie je dostupný bežne na trhu… Jedná sa o roky pravidelného tréningu alebo sa jednoducho narodíte s touto danosťou – vtedy pri správnom naladení dokážete vidieť tieto telá a bytosti a stanú sa bežnou súčasťou vášho magického života 😉

 3. johana

  Markus a ako sa dá rozoznať ktoré telo vlastne človek vidí ?

 4. MarkusMarkus (Autor článku)

  Ak si doteraz videla niečo ako svetlú žiaru pár cm okolo človeka – videla si éterické telo, ak sa to rozostupuje do diaľky a ak vidíš aj rôzne farby, je to zvyčajne telo aurické. Ostatné napr. také astrálne telo už musíš vnímať vnútorným zrakom a tam sa už väčšinou nepýta – buď ho vidíš alebo je potrebný tréning, aby si ho dokázala vnímať aj ináč ako len nejaký prievan alebo pocit. Dúfam, že som pomohol 😉

 5. johana

  vidím auru od malička, ale nikdy nie farebne… prepáč som trošku zmätená, takže to čo vidím je aura alebo éterické telo ?

 6. MarkusMarkus (Autor článku)

  Ak ju vidíš v priestore, cca. meter do diaľky, je to aura. Ak je to pár cm okolo človeka ako silueta, je to éterické telo. Auru nemusia všetci vnímať farebne, dokonca niektorí v nej vidia útvary a podľa toho vedia, či je človek napr. zdravý alebo aké má emócie, problémy a pod. Ja napríklad v aure vnímam určité vlnenie – akoby tok energií, ale u každého je to individuálne.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *